Matura z angielskiego 2022

Jeśli martwisz się, że słabo pójdzie ci na maturze z angielskiego, to wartko kupić jedna z podanych książek, które pomogą ci w przygotowaniach i powtórkach do matury z angielskiego.

Repetytorium maturzysty 2022. Język angielski. Poziom podstawowy i rozszerzony- Daniela MacIsaac, Dorota Ciężkowska-Gajda

Vademecum uzupełniają cenne wskazówki i podpowiedzi, jak radzić sobie z najtrudniejszymi zadaniami językowymi. Pozwala to na wprowadzenie uczniów na prawidłowe myślenie i podejście do testu. Bogate słowniki zawarte w książce pozwalają zdobyć niezbędne podstawy słownictwa, aby zrozumieć pisemną część egzaminu, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Wydawnictwo GREG oferuje również mnóstwo pytań gramatycznych, często największych bolączek maturzystów. Zadania te obejmują wszystkie pytania, czas itp. i są przygotowane w taki sposób, aby każdy mógł dostosować swój poziom i rozwijać się z każdą kolejną praktyką. W pytaniach przeglądowych znajdziesz również teksty, które pozwolą Ci ćwiczyć rozumienie materiału do czytania, kluczową umiejętność na prawdziwie dojrzałym egzaminie. Do książki dołączona jest również płyta CD z nagraniami audio w języku angielskim, mająca na celu poprawę rozumienia ze słuchu.

100 dni do matury. Gotowe plany do nauki języka angielskiego- Krzysztof Jarecki, Marta Fihel

Matura tuż za rogiem, a ty nadal nie opanowałeś nie tylko słownictwa, ale także gramatyki z języka angielskiego. Nie warto się martwić. Książka “100 dni do matury” to idealne rozwiązanie dla każdego ucznia. Autorzy przygotowali sto krótkich lekcji, które zajmują mniej niż 15 minut na ich omówienie, i przede wszystkim zrozumienie, i zapamiętanie najważniejszych informacji. W repetytorium tym można znaleźć omówienie najważniejszych informacji z angielskiego na poziomach B1-B2, podzielenie materiału na poziom podstawowy i rozszerzony, przydatne ćwiczenia, które utrwalają wiedzę, przykłady zdań z życia, oraz z innych matur, przydatny klucz odpowiedzi, dzięki, któremu uczeń może sprawdzić i porównać swoje odpowiedzi.