Angielski cieszy się obecnie sporą popularnością. Jest to język znany jako język uniwersalny. Przy jego pomocy można porozumieć się niemalże z każdym z każdego kąta świata. Warto więc nie tylko znać ten język, ale też sprawdzić swoją znajomość angielskiego na maturze. Uczniowie szkół średnich dostają taką możliwość i mogą wykazać się stopniem opanowania tego języka. Matura angielski to opcja dla osób, które relatywnie dobrze się angielskim posługują lub też chcą zgłębić ten język. Co jeszcze warto wiedzieć na temat matury z angielskiego oraz komu się taka matura przyda?

Matura angielski- co watro wiedzieć na jej temat?

Matura z angielskiego jest egzaminem, do którego warto podejść nie tylko, jeśli planuje się studiować anglistykę na uczelni. Angielski jest tak naprawdę wyborem bardzo uniwersalnym. Jest to opcja, na którą warto postawić, jeśli chce się wybrać na studia lingwistyczne, jeśli chce się poznać inny język obcy na przykład jeden z języków słowiańskich. Taka matura jest także idealna dla osób, które planują dalej rozwijać się w naukach społecznych, czyli na przykład w prawie, czy też ekonomii. W takich kierunkach znajomość języka nie zaszkodzi. Kolejną opcją dla osób znających język angielski jest postawienie na kierunki nieco bardziej ścisłe. Nawet w trakcie rekrutacji na informatykę, może zostać wzięta pod uwagę matura z angielskiego. Co jeszcze warto wiedzieć na temat matury z angielskiego?

Matura z angielskiego- organizacja

Matura z angielskiego dzieli się na poziom podstawowy oraz rozszerzony. Można samemu zdecydować, jaki poziom chce się pisać. Poziom podstawowy charakteryzuje się niższym stopniem trudności i jest oceniany jako poziom A2/B1. Natomiast poziom rozszerzony jest oceniany jako poziom B1/B2. Na poziomie rozszerzonym występuje nieco dłuższa forma pisemna niż na podstawie. Matura rozszerzona może jednak okazać się opłacalna na rekrutacji, gdzie wynik będzie wyżej punktowany. Warto napisać maturę z angielskiego, jest ona bardzo dobrym wyborem również dla niezdecydowanych.