Nie panikuj i mierz siły na zamiary

Musimy wiedzieć, że przed maturą nie mamy co panikować. Matura angielski ma to do siebie, że jest czystymi schematami oraz jasnymi oczekiwaniami. Możemy zapoznać się z nimi w maturalnym informatorze. Mówi się, że aby pokonać przeciwnika, to w pierwszej kolejności powinniśmy zostać jego przyjacielem. Jak zdać maturę z języka angielskiego? Musimy ją poznać. Zapoznajmy się przede wszystkim z samą konstrukcją oraz punktacją poszczególnych zadań. Warto przeglądać egzaminy z lat poprzednich i oswajajmy się z ich graficzną oprawą. Czytajmy uważnie, jak zadania są sformułowane, ponieważ one są zawsze napisane w identyczny sposób. Poza tym powinniśmy skorzystać z kilku ważnych porad. Matura angielski z pomocą np. księgarni internetowej będzie dla Ciebie łatwiejsza.

Musimy mierzyć siły na zamiary. Jeśli dobrze chcemy napisać maturę z języka angielskiego, to musimy się przygotować znacznie lepiej. Same schematy tutaj nie wystarczą. Nauka języka jest procesem, który musi nieco trwać. A jak długo? Jest to kwestia indywidualna. Niektórzy po pół roku bardzo intensywnej nauki są w stanie rozmawiać swobodnie, a dla innych nawet rok to mało, aby zrobić zakupy w sklepie spożywczym. Z angielskim jest łatwo o tyle, że język ten nas otacza niemal z każdej strony. Słyszymy go w telewizji oraz w radio. Bardzo duży wyrażeń przeszło do potocznego języka. Powinniśmy to wykorzystać.

Codzienne gramatyczne ćwiczenia

Bardzo ważne są ćwiczenia codzienne gramatyczne. Kluczem do sukcesu jednak jest ich rozłożenie w czasie. Znacznie skuteczniejszą metodą jest ćwiczenie, chociażby dziennie kilka minut niż sesja pięciogodzinna raz w miesiącu. Musimy mieć świadomość, że praktyka czyni mistrza.

Warto także zrobić swoje materiały do nauki. Wykonane własnoręczni fiszki, a więc karteczki, na których po jednej stronie jest dane słowo po angielsku, a z drugiej w języku polskim. Świetne są także tablice gramatyczne, które przykleimy sobie na ścianę. Pomagają one w nauce w zasadzie na każdym etapie przygotowań do matury.